+420 778 023 025
+420 774 032 031

SALF RAS/3 180-240 w BIOAGRI

17. 7. 2020

Předání sekačky s variabilním záběrem a vyzínacími hlavami BIOAGRI od výrobce SALF Macchine Agricole do vinařství WINBERG Mikulov.

SALF RAS/3 180-240 w BIOAGRI je označení pro mulčovač s variabilním záběrem, který je navíc vybaven výkyvnými strunovými sekcemi BIOAGRI. Předností tohoto stroje je provedení více pracovních operací v jednom přejezdu. Stroj seká trávu v meziřadí, likviduje plevel v příkmenném pásu a také čistí kmínky. 

Konstrukce stroje umožňuje hydraulické nastavení záběru stroje pro práci v meziřadí a v příkmenném pásu. K tomu slouží čidla na každé straně, která se při nárazu na překážku zasunou a tím dojde ke změně záběru stroje. 

Na každé straně stroje se nachází strunové sekce, které slouží k vyžínání příkmenného pásu a nahradí tak chemickou likvidaci plevele. Rotor BIOAGRI je patentovaný systém firmy SALF Macchine Agricole. Otevřený rotor, který svou konstrukcí umožňuje jednoduché nastavení délky nylonové nitě. Speciální nylonové nitě, které jsou speciálně navržena pro účinnou likvidaci plevele bez poškození dřevin.

Součástí stroje je také nezávislý hydraulický systém poháněný od vývodového hřídele traktoru a olejový chladič. Olej tedy není odebírán z náplně traktoru a v případě dalších operací nedochází k jejich omezení vlivem nedostatku oleje či malého průtoku čerpadla.

Samozřejmostí jsou bezpečnostní prvky s CE certifikací. Před uletujícími částicemi slouží jako ochrana řetěz, který je umístěn z přední i ze zadní strany.