+420 778 023 025
+420 774 032 031

Kubota investuje do SeeTree, specialisty na monitorování stromů

5. 4. 2021

Kubota investovala 30 milionů dolarů do izraelského startupu SeeTree, specialisty na monitorování zdraví stromů. Startup SeeTree byl založen v září 2017 v izraelském Tel Avivu.

Její kanceláře nacházející se v Kalifornii a Brazílii zaměstnávají více než sto osob včetně odborníků na umělou inteligenci a agronomů. 

SeeTree nabízí arboristům službu pro sledování a správu zdraví každého ovocného stromu. Potřebné informace čerpá ze snímků pořízených drony a senzory v terénu. V roce 2019 založila Kubota v Japonsku a Evropě „Inovační centrum“, divizi odpovědnou za zakládání nových podniků, produktů a služeb. Tato divize má pomoci v rozvoji technologií prostřednictvím partnerství s externími společnostmi, jako jsou začínající podniky, startupy, výrobci, výzkumné ústavy a univerzity.

„Díky naší investici do SeeTree podniká Kubota další krok k urychlení zavádění inovací v automatizaci. Pěstitelům ovoce pomáhá sledovat zdraví stromů, snižovat náklady a zlepšovat kvalitu,“ uvedl Peter Van Der Vlugt, výkonný ředitel Inovačního centra pro Evropu.

Zdroj:Agroportal24h.cz