+420 778 023 025
+420 774 032 031

KOMBINACE, KTERÁ ZAJISTÍ VAŠIM PLODINÁM TY NEJLEPŠÍ PODMÍNKY PRO VZCHÁZENÍ

8. 2. 2018

Inovativní kombinace přesného secího stroje s čelní nádrží na kapalné hnojivo zajistí, že osivo je zaseto na správném místě a současně se aplikuje správné množství tekutých hnojiv. Pro nejlepší možný start rostlin je tekuté hnojivo umístěno v dosahu osiva.

Čelní nádrž iXtra LiFe pracuje v kombinaci s přesným secím strojem Kverneland Optima jako zásobník tekutého hnojiva pro řádkové přihnojování. Inteligentní elektronika na secím stroji a čelním zásobníku komunikuje tak, aby aplikace započala a zastavila společně s každým jednotlivým řádkem. Čelní nádrž iXtra LiFe aplikuje tekuté hnojivo v blízkosti řádků s osivem. Díky přísnější legislativě o hnojivech je efektivní aplikace živin klíčem ke snížení celkového množství hnojiv každý rok. Cílené přihnojování je způsob, jak zvýšit efektivitu a šetřit peníze díky lepšímu umístění hnojiva v blízkosti semen.

IXtra LiFe má jmenovitý objem větší než 1 100 litrů. Využívá některé prvky převzaté z  postřikovačů, je vybavena vlastním hydraulickým pohonem a regulačním systémem. Je vyvinuta zejména pro aplikaci tekutých hnojiv. Při připojení 2 " přípojky na přední straně zásobníku je možné plnění nebo zpětně vyprazdňování nádrže. Vzhledem k tomu, že iXtra LiFe je ISOBUS kompatibilní čelní zásobník, obsluha má možnost ovládat a kontrolovat všechny funkce z kabiny traktoru.   

 

 

Zdroj: www.cz.kverneland.com